Hlavní navigace


Přihlásit se


Statistiky

Apollo

ONLiNE

Hyperion

ONLiNE

Kronos

ONLiNE

Uptime: 2d 3h 5m

Login: ONLiNE

47%
53%

Uptime: 0d 21h 0m

Login: ONLiNE

52%
48%

Uptime: 59d 2h 22m

Login: ONLiNE

41%
59%

Login: ONLiNE

IRC návod

IRC je způsob komunikace s TS týmem a ostatními hráči, který můžete využít k neodkladnému řešení závažného problému. IRC obsahuje různé channely, každý má však svoji specifickou funkci:

  • #twinstar je channel pro volnou diskuzi, pokud máte dotaz, který můžou vědět i ostatní hráči, směrujte ho výlučně sem
  • #twinstar-help je channel, který slouží pro pomoc, avšak není garantována 24/7, záleží na přítomnosti členů týmu

Pravidla IRC chatu

  • nepoužívejte diakritiku – pak Vaše zprávy vypadají nějak takhle (u … tĹ™eba uĹľ to pĹŻjde normálnÄ› 🙂 ) . Každý používá jiného klienta a nerozluští si ve většině případů navzájem diakritiku.
  • používejte Highlight neboli HL! To znamená, že do chatu napíšete celou přezdívku osoby, kterou chcete oslovit, a hned za to přidáte informaci, kterou chcete dané osobě sdělit.
  • čekejte na odpověď – ne každý IRC sleduje pořád a je potřeba chvíli čekat.

Způsoby připojení
Připojit se na IRC můžete několika způsoby, ten nejjednodušší, avšak nedoporučovaný způsob je přes webový chat. Do kolonky „Přezdívka“ napíšete jméno, pod kterým se chcete na chat přihlásit, do kolonky „Kanál“ pak už podle potřeby vypíšete channel z výběru výše, avšak znak # je nutný!
Je nutné zvolit si server, na který se chcete přihlásit. Proto v rozevíracím menu vyplníme položku „Server“ a zde napište: irc.twinstar.cz, do kolonky „Port“ zadáme: 6697 (pozor, defaultně je hodnota 6667, nutné změnit!) a nastavení dokončíme zaškrtnutím políčka u „SSL“. Poté stačí kliknout na Spustit. (viz screen)

Lepším způsobem je klient, který podporuje IRC chat. Nejpoužívanějšími jsou IceChat a KVIrc. Tito klienti jsou samostatné aplikace, které mají rozsáhlé nastavení.

Icechat
Odkaz na stáhnutí zde.
Postup při instalaci:
Instalace a základní nastavení je jednoduché a rychlé. Po instalaci a prvním spuštění se volí server irc.twinstar.cz a port +6697 (je nutné aktivovat SSL!), dále přezdívka, poté stačí napsat /join #twinstar nebo libovolný channel, na který chcete a IceChat se připojí. Pokud však máte na IRC registrovaný nick, je potřeba provést několik dalších kroků:

  • – klikněte pravým na server – Edit server, otevře se tabulka s nastavením serveru.
  • – pokračujte na Startup v levé části tabulky, do kolonky „NickServ Password“ zadejte své heslo na IRC.

Dále můžete nastavit AutoJoin List – seznam channelů, na které se chcete připojit automaticky po spuštění programu. Toto nastavení se nachází v Edit server – AutoJoin List. Channely zde zadejte ve tvaru #channel heslo, přičemž je nutné zaškrtnout dvě volby ve spodní části – Enable AutoJoin Delay a Enable AutoJoin List.
V Options – IceChat Settings – Sound Events si můžete nastavit upozornění, když někdo napíše váš nick (tzv. HL – highlight), u Your Nickname is said in a Channel a Query si nastavte libovolný zvuk, který musíte mít uložen v počítači.
V Options – Fonts si dále můžete nastavit barvu, velikost a typ písma.

Pokud použiváte verzi 7, je potrebova doinstalovat externí program pro podporu SSL. Nebo stáhnout aktuální verzi 9, kde je podpora SSL již implementována.

KVIrc
Odkaz na stáhnutí zde.
Postup při instalaci:
Po zapnutí na nás vyskočí okno s předdefinovanými servery. V pravém horním rohu klikneme na Nová Síť. Kliknutím na ikonku Nová Síť se nám v seznamu objeví síť s názvem Nová síť. Přejmenujeme si jí např. na Twinstar-IRC. Po přejmenování klikneme na ikonku vpravo nahoře, pod ikonkou Nová síť na ikonku Nový server. Pozor – musíme mít při tom zakliknutou naší novou síť, v mém případě Twinstar-IRC. Aby se nám nový server vytvořil pod touto sítí. Nový server se objevil pod Twinstar-IRC, zase ho na stejném místě přejmenujeme na irc.twinstar.cz. A klikneme na pokročilé. Do kolonky uživatelské jméno zadáte vaši přezdívku, heslo vyplňujete jen tehdy, když jste na IRC registrováni. Dále klikneme na záložku Spojení, kde v v řádku port napíšeme: 6697 a níže označíme použití SSL protokolu. Poté klikneme na záložku „Příchod do kanálů“. Do kolonky nad tlačítkem přidat napíšeme Twinstar a klikneme na přidat. Poté dáme ok a klikneme na PŘIPOJIT NYNÍ. Tím pádem, vždy když zapneme KVIrc, objeví se nám tato tabulka se servery, vždy jen klikneme na irc.twinstar.cz a připojit nyní, automaticky se připojíte na IRC kanál Twinstaru. Pro připojení do kanálu help stačí napsat /join #twinstar-help.