Hlavní navigace


Přihlásit se


Statistiky

Apollo

ONLiNE

Hyperion

ONLiNE

Kronos

ONLiNE

Uptime: 2d 2h 50m

Login: ONLiNE

47%
53%

Uptime: 0d 21h 0m

Login: ONLiNE

52%
48%

Uptime: 59d 2h 2m

Login: ONLiNE

40%
60%

Login: ONLiNE

Jak zabezpečit svůj účet

Níže najdete několik rad, jak ochránit svůj účet před odcizením nebo nabouráním od někoho nepovolaného. Každý z vás má na svém účtě nějakou tu postavu, ke které si vybudoval vztah a chce se vyvarovat zbytečnému a nemilému překvapení, když zjistí, že jeho pracně vydobitý EQ byl někým smazán. Nebo dokonce, že jeho vymazlená postava byla převedena jinam či smazána. Proto zde uvádíme několik základních rad, jak právě tomuto předejít a naplno si užívat hraní na našem serveru.

1. Vytvořte si dostatečně silné heslo
Nepoužívejte slova jako hesla. Nepoužívejte jako heslo nic, co se dá uhodnout, žádná data narození, jména, „neuhodnutelná“ hesla typu „lama“, „heslo“, a podobně. Heslo by mělo mít minimálně 8 znaků, ale čím delší, tím lepší. Používejte kombinaci písmen, čísel, nejlíp i znaků, kde to jde, tak velká i malá písmena. Vyplatí se ho také jednou za čas změnit.

2. Nedávejte si všude stejná hesla
Pokud někdo uhodne např. heslo k accountu, logne se do account manageru, vidí začátek e-mailu, zkusí stejné heslo i u e-mailu a když uspěje, jste všichni víte kde a je to jen a jen vaše chyba. To stejné platí i pro účet na fóru.
U e-mailu zvolte kontrolní otázku a odpověď tak, aby ji neuhodl nikdo další. 

3. Uživatelské jméno si dávejte jiné, než název postavy, zbytečně ho hráčům nesdělujte
Pokud se vám někdo bude chtít třeba pomstít a vymyslí „geniální nápad“, že se vám zkusí dostat na účet a třeba ho vytuneluje, pokud mu sdělíte své uživatelské jméno, nebo si dáte uživatelské jméno stejné jako nick, který běžně používáte, usnadníte mu tím práci.

4. Nepřihlašujte se z počítače, u kterého nevíte, co je na něm nainstalováno
Kamarád na svém počítači může mít nainstalovaný program, který vše, co napíšete, ať už SMS, maily, chat, ale hlavně jména a hesla, prostě úplně vše, uloží do nějakého textového souboru (keylogger). Takový program může být nainstalovaný na počítači ve škole, v knihovně, v internetové kavárně… Pokud se u takového počítače pak přihlásíte, pak vám vaše supertajné heslo nijak nepomůže.

5. Nevěřte ani různým odkazům na fóru nebo e-mailu
Nezadávejte hesla po kliknutí na nějaký pochybný odkaz, stránka může být jen napodobená s tím, že se heslo dostane k někomu, ke komu se dostat nemá. Na account manager se přihlašujte přes web TS nebo zadáním adresy ručně, to samé platí i pro e-mail.

6. Chraňte svůj počítač
Používejte firewall, antivirový program, program pro odstranění spyware, na všechny uživatelské účty včetně administrátorského si nastavte hesla. Dávejte si pozor, co si do počítače instalujete za programy, co stahujete. Nenechávejte svůj počítač s „kamarádem“ bez dozoru, ani na chvilku, pokud už taková situace nastane, že na minutku musíte pryč, alespoň se odhlášte. Mít hesla napsaná u počítače nebo v nějakém textovém souboru na ploše také není nejlepší nápad.

7. Hesla nikdy nikomu nesdělujte!
SVÁ HESLA NESDĚLUJTE ANI NIKOMU Z TS TÝMU, není to potřeba!!!
I když moc toužíte po tom luxusním itemu z bosse, který se právě teď jde, chodíte už pro něj třeba už měsíce, ale zrovna musíte jít offline a kamarádovi už z něj nic nepadá, tak by mohl jít za vás… pokud mu dáte přihlašovací údaje, může vaší důvěry zneužít!!!
Pokud se nějakým způsobem bugnete a kamarád by si třeba i mohl vědět rady, kdyby se za vás lognul, je lepší to heslo kamarádovi nedávat, napsat si ticket nebo dojít na IRC za GM.
Kamarád za vaší class ještě nikdy nehrál a moc rád by si vyzkoušel jak se s ní hraje, protože se rozhoduje, jestli si ji má začít expit nebo ne, jestli ho bude bavit, jaké má spelly, zkusil talenty, zajít jedno nebo dvě BG nebo dung/raid… Pokud už něco vyexpil, má určitě nějaké informace i o ostatních classech, může se podívat na internetu na výhody a nevýhody, začít expit, případně si vyzkoušet na nějakém funku, váš account vůbec nepotřebuje, nedávejte mu ho!!!

8. Neměňte accounty!
Na worldu se často objevují hlášky typu „vyměním acc … lvl… za … lvl … + e-mail“.  Nejen, že je za to blokace, ale hlavně je to ve většině případů pokus o okradení jiného hráče. Account je váš a váš by také měl zůstat. Na výměnu postav slouží naše aukce postav, kde lze bezpečně vyměnit vaší postavu za jinou či jí pouze prodat. Neměňte tedy accounty a už vůbec v žádném případě neměňte e-maily!!!

Čím více z našich rad využijete, tím víc bude váš account v bezpečí.